Dzień Regionu 2017

Już kolejny raz uczniowie i nauczyciele  naszego  gimnazjum świętowali Dzień Regionu.

Tegoroczna edycja wpisała się w gminne i powiatowe przygotowania do stuletniej rocznicy III powstania śląskiego.

Pierwszy etap odbył się już w marcu, gdy uczniowie wzięli udział w „Powstańczej klasówce” organizowanej przez Muzeum Powstań Śląskich. Nasza uczennica- Julia Wacięga została  jednym z finalistów tego konkursu.

Świętowanie rozpoczęliśmy od prezentacji „Śląscy powstańcy upamiętnieni w nazwach pszczyńskich ulic”, przedstawianej jako projekt edukacyjny. Następnie obejrzeliśmy najlepsze filmy reklamujące piękno Pszczyny nakręcone samodzielnie przez uczniów.

Kolejnym punktem programu było losowanie miejsc, do których musiały dotrzeć poszczególne klasy a następnie udowodnić swój pobyt w danym miejscu fotografią.

W parku lub na pszczyńskim rynku wszystkie grupy rozwiązywały krzyżówkę historyczną i językową. Podsumowanie zmagań już wkrótce.