„Moja kropla wody dla Afryki”

Akcja charytatywna „Moja kropla wody dla Afryki” zakończona wielkim sukcesem !

Zebraliśmy kwotę 2040 zł

Akcja charytatywna  „Moja kropla wody dla Afryki” jest odpowiedzią młodzieży naszej szkoły na nieme wołanie o pomoc ludziom spragnionym czystej wody. Włączyliśmy się w projekt budowy studni w  Republice  Środkowoafrykańskiej poprzez Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” z Krakowa, z którym współpracujemy.

Koordynatorami tegorocznej akcji byli uczniowie realizujący projekt gimnazjalny:  Jakub Bicz, Dawid Chojecki i Szymon Figołuszka z klasy III A, Paweł Grzegorczyk, Jakub Kloc i Patryk Kopeć z kasy III B oraz Stanisław Czabok, Aleksander Gawełek i Piotr Kapias z klasy III C. Najważniejszą częścią projektu była kampania informacyjna o projekcie (plakaty, prezentacje multimedialne na lekcjach wychowawczych). Równolegle z kampanią informacyjną uczniowie z grupy projektu gimnazjalnego wykonywali zadania skierowane na zebranie środków finansowych.

ETAPY PRZEDSIĘWZIĘCIA

I. Zbiórka makulatury prowadzona w terminie od 30 marca do 10 kwietnia 2017r.

Zebraliśmy 4,8 tony papieru i uzyskaliśmy ze sprzedaży 1200 zł.

II.  Kiermasz ciast i potraw regionalnych przeprowadzony w  dniu  27 kwietnia br.

Zebrano kwotę 840 zł.

W sumie na budowę studni w RCA przekazaliśmy kwotę 2040 zł, co daje 14,6 % kosztu ogólnego.

Salezjański Wolontariat Misyjny docenił naszą kreatywność i duże zaangażowanie w realizację projektu i zamieścił na swojej stronie  dwa artykuły:

https://swm.pl/blog/2017/04/19/tony-wody-w-pszczynskim-gimnazjum/  https://swm.pl/blog/2017/04/29/pszczynskie-krople-wody-dla-afryki/

PODZIĘKOWANIA

W akcję zaangażowali się uczniowie, ich rodziny, pracownicy szkoły, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 7  oraz mieszkańcy osiedla Stara Wieś. Wszystkim, którzy włączyli się w projekt „Moja kropla wody dla Afryki” serdecznie dziękujemy.