„Wiedza jest II słońcem dla ludzi” Platon

Nasza szkoła – Publiczne Gimnazjum nr 3 im. JP II w Pszczynie jak co roku może pochwalić się osiągnięciami uczniów w zakresie zdobywania wiedzy w ramach wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

Tegoroczne zmagania konkursowe zaowocowały ogromnym sukcesem.

Laureaci 2017r.:

Chemia:                       Heidi Stalska

Liwia Sikorska

Miłosz Bałuch

Geografia:                   Miłosz Bałuch

Przemysław Ciszewski

Wojciech Barczyński

Język niemiecki:         Heidi Stalska

Język polski:               Hanna Loska

„Bez pracy nie ma kołaczy…”

Ów sukces naszych wychowanków nie byłby możliwy bez ogromnego wkładu pracy i zaangażowania uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

Na taki sukces składa się wiele godzin żmudnej nauki, pracowitość, zacięcie, chęć realizacji zamierzonych celów, rozwijania ukrytych talentów i pasji.

Nasi absolwenci to osoby kreatywne, energiczne, ambitne i utalentowane.

Młodzi olimpijczycy odznaczają się bogatą osobowością, mogą pochwalić się ogromną wiedzą z zakresu przedmiotów ścisłych oraz nauk humanistycznych.

Nauczyciele, którzy przygotowywali młodzież do konkursów – zawsze życzliwi, pomocni, chętni do dzielenia się z innymi swą wiedzą i doświadczeniem życiowym.

Szlifowanie talentów odbywało się kilka razy w tygodniu w ramach zajęć pozalekcyjnych. Również w czasie dni wolnych od nauki młodzież udzielała się w kołach zainteresowań, przygotowując się do II etapu.

W wojewódzkich konkursach przedmiotowych może wziąć udział każdy, lecz do ścisłego finału przechodzą najlepsi.

Laureaci są zwolnieni z części egzaminu gimnazjalnego.

Udział w olimpiadach przedmiotowych otwiera młodzieży okno na świat – laureaci mogą w przyszłości wybrać wymarzoną szkołę ponadgimnazjalną zgodnie ze swymi zainteresowaniami.

Gratulujemy Rodzicom nowych utalentowanych wychowanków, którzy wspierają swe pociechy na drodze do sukcesu.